Peru - maraton + poznávací okruh - Arequipa, Puno,Cusco *** 17.5.2020

Cena
na vyžádání

Peru leží v západní části Jižní Ameriky. Patří k ní i několik ostrovů v Tichém oceánu, který omývá její břehy. Peruánské území tvoří tři rozsáhlé oblasti - pobřežní pásmo, pásmo And a tropické horské pásmo, které na severu přechází do tropického pralesa horní Amazonské nížiny. V zemi leží jezero Titicaca , největší vysokohorské jezero světa. Podnebí je tropické, ve vyšších polohách mírné.

V Peru žije 20 miliónu lidí. Polovinu populace tvoří Indiáni, zhruba třetinu mesticové a kolem 12 procent potomci evropských přistěhovalců. Hlavním městem Peru je Lima ve které žije zhruba 4,3 miliónu obyvatel.

Maraton v Limě je jediným během v zemi certifikovaný IAAF a předpokládaná účast je 14000 běžců.
Lima leží v nadmořské výšce 185 metrů na pobřeží Tichého oceánu.Historické jádro města
je zapsáno v seznamu kulturního dědictví Unesco.

Celé Peru rozhodně stojí za prozkoumání. Rádi Vám připravíme i jiné varianty. 

Program:

DEN 1     Odlet z Prahy přes Amsterdam, Paříž nebo Londýn do Limy.
Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Noc v Limě

DEN 2    Prohlídka Limy, vyzvednutí startovních čísel. Noc v Limě.
Strava: Snídaně

DEN 3    Start maratonu v 07:00 . Noc v Limě.
Strava: Snídaně

DEN 4   Transfer na letiště a v ranních nebo dopoledních hodinách odlet do města Arequipa, které leží ve výšce 2300 m.n.m. a je dobrým aklimatizačním bodem.Přezdívá se mu „Bílé město“. Po příletu transfer do hotelu, odpoledne prohlídka města s průvodcem – Katedrála, ženský klášter Santa Catalina, vyhlídka na město a okolní vulkány.
Noc v Arequipa
Strava: Snídaně

DEN 5    Po snídani odjezd směr do Colca Kaňonu, cestou budeme míjet rezervaci “Pampas Cańahuas”,kde můžeme pozorovat místní faunu i floru. Přejezd hor – nádherné výhledy na Andy. Nejvyšší bod 4800 m.n.m. V okolí Chivay krásná, stále obdělávaná terasovitá políčka. Příjezd do Chivay cca ve 13:30. Oběd. Odpoledne navštívíme místní horké prameny (vstupné 6 USD, plavky s sebou). Noc v Chivay.
Strava: Snídaně, oběd

DEN 6    Brzy ráno odjezd na vyhlídku Cruz del Condor, kde je ráno možné    vidět kroužit andské kondory. Cestou zpět zastavíte na několik vyhlídkách i vesničkách. Příjezd zpět do Chivay na oběd. Po obědě odjezd směr Puno. Na cestě budou 3 zastávky. Příjezd do Puno cca v 18:30. Transfer do hotelu. Noc v Puno.
Strava: Snídaně, oběd

DEN 7    Ráno transfer do přístavu a odjezd loďkou na rákosové ostrovy Uros a Taquile. Návrat do Puno a návštěva Sillustani Chullpas – pohřební věže ze 13.století ,které leží vedle krásného jezera Umayo. Noc v Puno.
Strava: Snídaně, oběd

DEN 8   Cesta z Puno do Cusco turistickým autobusem. Na cestě několik zastávek. Noc v Cusco.
Strava: Snídaně, oběd

DEN 9   Prohlídka Cuzca a okolí. Noc v Cuzco
Strava: Snídaně

DEN 10  Návštěva Posvátného údolí Inků, vesnice Picas s barevným indiánský trhem, vesnice Calca, Yucay, Urubamba. Po obědě návštěva velkého inckého komplexu Ollantaytambo. Poté transfer na nádraží a cesta vlakem do Aguas Calientes. Jízda vlakem cca 2 hodiny. Noc v Aguas Calientes.
Strava: Snídaně, oběd

DEN 11   Brzy ráno (5:00) vyrazíte na Machu Picchu pozorovat východ slunce. Je možné vylézt in Huayna Pichu (mladá hora) ,odkud je nádherný výhled na celé incké město Machu Picchu. V 11:00 start prohlídky s průvodce. Odpoledne cesta vlakem do Cusco. Noc v Cusco.
Strava: Snídaně, oběd

DEN 12  Transfer na letiště. Let Cusco – Lima – Amsterdam/Paříž/Londýn – Praha
Strava: snídaně 

 

 

 

 

 

Název:
Měsíc:
Kontinent:
 
Maraton Travel > Amerika > Peru > Peru - maraton + poznávací okruh - Arequipa, Puno,Cusco *** 17.5.2020
Loading...

Peru

  • Peru - maraton + poznávací okruh - Arequipa, Puno,Cusco *** 17.5.2020
Loading...

Peru

  • Peru - maraton + poznávací okruh - Arequipa, Puno,Cusco *** 17.5.2020
..